INŠTINKT

INŠTINKT

V jesenné ráno sedel pri okne a rozmýšľal ako ďalej. Letmo vychádzajúce slnko s vôňou čerstvo uvarenej kávy a práve zapálenej cigarety by spolu vytvárali úžasnú atmosféru, ak by tento moment nenarúšal nezvaný hosť. Bol to pocit, alebo skôr uvedomenie si fatálneho pádu na samé dno. Zvláštny koktail myšlienok a vonkajších podnetov donútia človeka zamyslieť sa o niečo hlbšie. Niekoľko základných otázok prečo padol tak tvrdo a tak nečakane priniesli rýchlu odpoveď. Zrada a čas. Veril si iným a strácal si čas dôverou v iných. Čas je bohužiaľ komodita s hodnotou, ktorú si uvedomíme mnohokrát neskoro.

Dôvera v ľudí dáva v dnešnom svete človeku falošný pocit pokoja a človek tak prestáva byť obozretný. Výsledkom nemôže byť nič pozitívne. Dá to človeku jednoduchú lekciu, a hoci je nás na svete takmer 8 miliárd, všetko si musíme vybojovať sami a čím budeme vyššie, tým to bude ťažšie. V biznise, súkromí, živote… Pôsobí to asi pomerne negatívne, no opak je pravdou. Lebo človek je úžasné stvorenie, ktoré toho vydrží abnormálne veľa. Každý asi pozná fakt, že ťažké životné skúšky posúvajú človeka vpred. No čo ak príde jedna, druhá, tretia, a ďalšie? Nič! Život je impozantne kreatívny, čo sa takýchto ťažkých chvíľ týka, no zároveň učí jedno: Vydržať a bojovať za každú cenu! Tí šťastnejší majú rodiny, ktoré im s vytrvalosťou pomôžu a podporia, no v cieľovej rovine sú aj tak odkázaní sami na seba.

Človek, ktorý nebojoval, ako keby nežil. Každý jeden neznesiteľný včerajšok znamená silnejší zajtrajšok. A možno to vyznie prvoplánovo, ale život má niektoré pravidlá jednoduchšie ako sa môže na prvý pohľad zdať. Verím, že táto sila je v každom z nás, len niekomu to môže trvať 20 rokov, inému 30 a sú aj takí, ktorí ju nenájdu, alebo nechcú nájsť nikdy.

V skratke to znamená, že už nech nás robí silnejšími hocijaká životná skúška, tak je to potrebné pretaviť do úspechu. Je jedno, či v osobnom alebo profesionálnom živote, kým nám slúži zdravie je neodpustiteľné prestať bojovať. Áno, niekedy je nevyhnutné zastať a zamyslieť sa ako ďalej, no človek nesmie zastať pridlho. Je to rovnako zradné ako dôvera v iných. Bohužiaľ chamtivosť a sebectvo vytvorili podmienky, kde je len ťažko nájsť človeka, ktorý nezradí. Určite takí sú, možno, niekde…

Želám si, aby každý v sebe našiel dostatok síl a napredoval. Aj napriek skeptickému pohľadu stále dúfam, hoci len niekde v pozadí, že sa dôvera nestane luxusom, ktorý si momentálne len ťažko dovoliť.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Your comment:

Your name: